شنبه 30 تیر 1403

51 درصد سهام سرخابی‌ها عرضه می‌شود

سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد روز سه‌شنبه ۱۲ دی ماه ۵۱ درصد از سهام شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس و استقلال را عرضه می‌کند.
به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ فرآیند خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس که در سال‌های اخیر مطرح شده قرار است در سال جاری به سرانجام برسد. سازمان خصوصی‌سازی به منظور حل مشکل مجوز حرفه‌ای سرخابی‌ها برای حضور در آسیا واگذاری ۵۰ درصد سهام این دو باشگاه را در دستورکار قرار داده است.

برنامه این است تا امسال حداقل ۵۰ درصد سهام به اضافه یک سهم هر دو باشگاه پرسپولیس و استقلال واگذار شود. در آن صورت ایرادی که AFC برای مالکیت مشترک وارد کرده به طور کامل حل می‌شود. بنابراین تفکیک مالکیت این باشگاه‌ها در دولت منتفی شد.

به تازگی اطلاعیه‌ای در سایت فرابورس درخصوص عرضه عمده سهام کنترلی شرکت‌های فرهنگی ورزشی پرسپولی با نماد «پرسپولیس ۴» و استقلال با نماد «استقلال ۴» صادر شده است.

در اطلاعیه مربوط به باشگاه پرسپولیس آمده است: سازمان خصوصی سازی در نظر دارد تعداد ۵۳۶۲۶۵۷۶۵۰ سهم معادل ۵۱ درصد از سهام شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس (سهامی عام) متعلق به وزارت ورزش و جوانان را به طور عمده، نقد و شرایطی از طریق بازار پایه فرابورس ایران به فروش برساند؛ تاریخ عرضه روز سه شنبه مورخ ۱۲/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ تعیین شده است.

در اطلاعیه مربوط به باشگاه استقلال نیز آمده است: سازمان خصوصی‌سازی در نظر دارد تعداد ۵۵۰۳۴۸۶۵۰۰ سهم معادل ۵۱ درصد از سهام شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران (سهامی عام) متعلق به وزارت ورزش و جوانان را به طور عمده، نقد و شرایطی از طریق بازار پایه فرابورس ایران به فروش برساند؛ تاریخ عرضه روز سه شنبه مورخ ۱۲/‌۱۰/‌۱۴۰۲‬ تعیین شده است.

 

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/lw5v
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان