سه‌شنبه 2 مرداد 1403

افزایش ۱.۵ میلیون لیتری تولید بنزین

شرکت پالایش نفت تهران از افزایش ۱.۵ میلیون لیتری تولید بنزین روزانه با اجرای پروژه سی‌سی‌آر (واحد بنزین‌سازی) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛  حامد آرمان‌فر اظهار کرد: با اجرای پروژه ارتقای کیفی نفت‌کوره پالایشگاه تهران، مقدار گوگرد مازوت از ۳.۵ درصد به نیم درصد خواهد رسید که در شرایط ناترازی گاز و استفاده نیروگاه‌ها از سوخت دوم بسیار کمک‌کننده خواهد بود.

وی افزود: کل فضای شرکت پالایش نفت تهران ۴۷۰ هکتار است که از این مقدار ۲۰۰ هکتار مربوط به فضای صنعتی و ۲۸۰ هکتار مربوط به فضای سبز است که با استفاده از پساب کلانشهر تهران آبیاری می‌شود.

مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران تصریح کرد: فضای سبز پالایشگاه نفت تهران در سال‌های گذشته وضع مطلوبی نداشت، اما با استفاده از پساب تصفیه‌شده پالایشگاه برای آبیاری درختان شرایط آن بسیار مناسب شده است.

وی افزود: امروز کاشت ۳ هزار اصله نهال در پالایشگاه نفت تهران کلید خورد که از این مقدار ۱۰۰۰ اصله مربوط به درختان زیتون، ۳۰۰ اصله سنجد و هزار اصله توت و ۲۵۰ اصله بادام و… است که امروز به‌صورت نمادین چند نهال کاشته شد.

آرمان‌فر با اشاره به اینکه کل پروژه‌های در حال اجرای این شرکت محیط زیستی است، بیان کرد: همه این پروژه‌ها برای بهبود کیفیت هوا، خاک و محیط زیست اجرایی می‌شود.

وی از اجرایی شدن پروژه تصفیه روزانه ۵۲ هزار مترمکعب پساب پالایشگاه نفت تهران خبر داد و گفت: بخشی از این پروژه راه‌اندازی شده و امیدواریم به‌زودی تکمیل و وابستگی ما به آب لوله‌کشی به‌طور کامل برطرف شود.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران تأکید کرد: پروژه سی‌سی‌آر (واحد بنزین‌سازی) در این پالایشگاه به‌منظور افزایش کیفیت بنزین در حال اجراست که با راه‌اندازی آن، بنزین تولیدی پالایشگاه از بنزین پاک به یورو ۴ و یورو ۵ تبدیل خواهد شد و افزون بر آن مقدار بنزین تولیدی از روزانه ۶.۵ میلیون لیتر به ۸ میلیون لیتر در روز افزایش خواهد یافت.

بر اساس اعلام وزارت نفت، با اجرای تفاهم‌نامه بین جهاد کشاورزی و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، کاشت ۵۰۰ هزار اصله نهال در صنایع پالایشی کشور به‌صورت همزمان اجرایی خواهد شد که این عدد در پالایشگاه تهران ۳ هزار اصله، بندرعباس ۲۰۰ هزار اصله، در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس ۱۲۰ هزار اصله، در پالایشگاه لاوان ۱۳۰۰ اصله، در پالایشگاه شیراز ۱۰۰۰ اصلی، در شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ۲۰۰ هزار اصل، در پالایشگاه کرمانشاه ۱۰۰ هزار، در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ۱۸ هزار و ۲۰۰ اصله، در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ۲۲ هزار و ۵۰۰ اصله، در پالایشگاه آبادان ۳۲ هزار و ۵۰۰ اصله، در پالایشگاه اصفهان ۴۰ هزار اصله و در پالایشگاه شازند ۵۰ هزار اصله خواهد بود.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/ntex
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان