شنبه 30 تیر 1403
معاون وزیر نفت عنوان کرد:

حقوق کارگران پتروشیمی پرداخت شده است

معاون وزیر نفت تاکید کرد: سیاست ما این است دستمزد هیچ‌یک از کارگران، تکنسین‌ها و فعالان اجرایی صنعت پتروشیمی با تاخیر مواجه نشود.
به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ مرتضی شاهمیرزایی معاون وزیر نفت درباره تمهیدات اندیشیده شده برای رفع مشکلات و نارضایتی کارگران مجتمع های پتروشیمی اظهار داشت: مسائل کارگری همیشه در محیط‌های کارگری وجود داشته است. برخی مواقع ممکن است کارفرما مطالبات پیمانکار را پرداخت کند اما فرایند اینکه از پیمانکار به دست کارگر برسد زمانبر باشد و موجب ناراحتی کارگران شود.

وی افزود؛ البته باتوجه به حجم عظیم فضای کار و کارگری در صنعت پتروشیمی؛ میزان نارضایتی در ایران نسبت به سایر نقاط جهان بسیار پایین است. اما در چند مجتمع که تامین مالی طرح‌های در حال اجرا و پرداخت حق الزحمه کارگران با مشکل مواجه شد برخی گلایه‌ها را شاهد بودیم.

مدیر عامل شرکت صنایع ملی پتروشیمی تصریح کرد: در مواردی تعدادی کارگران نیز زمان کاشت و برداشت محصولات کشاورزی حضور کمرنگی در محیط کسب و کار داشتند تا بتوانند به امور کشاورزی خود بپردازند، اما مشکل خاصی نیست و از طرح‌های در دست اجرا گزارش ویژه‌ای دریافت نکرده ایم.

وی با بیان اینکه قانون کار ملاک پیمانکاران در پروژه های در حال اجرای مجتمع های پتروشیمی است، خاطرنشان کرد: البته برخی مشاغل مثل جوشکاران دستمزد بیشتری طلب کرده‌اند که هر پیمانکار به فراخوان کار سعی کردند مطالبات را پاسخ داده و کارگران را راضی کنند و باهم به رضایت قابل قبول هر دو طرف دست یابند.

شاهمیرزایی بیان داشت: بنا بر تاکید NPC‌؛ حقوق هیچ کارگری نباید معوقه شود و همین تاکید باعث شده حتی اگر از سوی کارفرما نارسایی وجود دارد پیمانکار جبران کرده و ملزم به پرداخت شود.

وی بیان داشت: در حال حاضر هیچ گزارشی مبنی بر وجود نارسایی و یا نواقص در پرداخت‌های کارگری نداشته‌ایم و اگر مشکلی بوده رفع شده و مشکل خاصی نیست.

 

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/x0w7
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان