شنبه 30 تیر 1403

پوشش آبرسانی 86 درصد روستاهای کشور

میزان جمعیت تحت پوشش آب تا پایان مهر امسال در بخش شهری به ۹۹.۹ درصد و در بخش روستایی به ۸۶.۸۴ درصد رسید.

به گزارش پایگاه خبری اکوبان نیوز؛ بر اساس جدیدترین گزارش دفتر اطلاعات و امنیت فضای مجازی وزارت نیرو، تعداد مشترکان آب در بخش شهری تا پایان مهر امسال ۱۸ میلیون و ۵۰۹ هزار، و در بخش روستایی ۶ میلیون و ۳۹۱ هزار مشترک را شامل می‌شود.

بر اساس جدول وضعیت تأسیسات آب، طول شبکه توزیع آب به ترتیب در بخش شهری و روستایی ۱۶۹ هزار و ۶ کیلومتر، و ۱۸۵ هزار و ۷۰۵ کیلومتر است

طول خطوط انتقال آب در بخش شهری ۳۱ هزار و ۹۱۳ کیلومتر و در بخش روستایی ۱۱۵ هزار و ۸۲۲ کیلومتر است.

بر اساس آخرین آمار از تعداد مخازن آب، در حوزه شهری ۵۲۸۴ واحد و با ظرفیت ۱۷ میلیون و ۱۱۳ هزار مترمکعب و در حوزه روستایی ۳۰ هزار و ۷۸۳ واحد با ظرفیت ۴ میلیون و ۵۷۰ هزار مترمکعب مخزن آب به ثبت رسیده است.

اما تا پایان مهر امسال ۱۷۰ تصفیه‌خانه آب در مدار قرار دارد که ظرفیت آن برابر با ۱۵ میلیون و ۷۱۱ هزار مترمکعب در روز است و ظرفیت اسمی تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در مدار نسبت به پایان مهر سال گذشته ۲.۷۳ درصد افزایش داشته است.

تعداد مشترکان فاضلاب نسبت به پایان مهر سال گذشته ۱.۴۱ درصد افزایش داشته و طول خطوط انتقال فاضلاب نسبت به پایان مهر ۱۴۰۱ نیز ۰.۲۳ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش: در بخش شهری، انشعاب آب (تعداد مشترکان آب) ۱.۹۲ درصد، طول شبکه توزیع آب ۰.۶۵، ظرفیت اسمی تصفیه‌خانه‌های در مدار ۱.۱۶ درصد و آب تولیدی (مجموع آب تولیدی زیرزمینی و سطحی) ۲.۷۶ درصد نسبت به پایان مهر سال گذشته افزایش داشته است.

در بخش روستایی نیز انشعاب آب (تعداد مشترکان آب) در همین بازه زمانی ۳.۱۱ درصد و حجم مخازن آب ۱.۲۸ درصد افزایش‌یافته است.

 

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/nc8r
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان