شنبه 30 تیر 1403

سوخت 3 برابری خودروهای داخلی در برابر استاندارهای جهانی

دبیر اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی معتقد است که خودرهای داخلی 3 برابر استاندارهای جهانی سوخت مصرف می‌کنند. 

او گفت: حتی  موضوع ساخت پالایشگاه در سال‌ها قبل هم در دستور کار کشور بود به طور مثال در کره جنوبی بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت خام این کشور متعلق به ایران بود که این موضوع یک افتخار برای ما محسوب می شود.

اسعدی گفت: خوشبختانه ما برای احداث پالایشگاه‌ها تجربه خوبی داریم که بعداز انقلاب با مشارکت کشور‌های خارجی توانستیم چندین پالایشگاه ایجاد کنیم، همچنین بخش زیادی از تجهیزات پالایشگاه‌ها در کشور تامین می‌شود.

او گفت: در حال حاضر چیزی بالغ بر ۶۰ الی ۷۰ درصد تجهیزات پالایشگاه در کشور ساخته می‌شود، ولی تامین منابع بسیار حائز اهمیت است.

اسعدی گفت: اگر ما با احداث پالایشگاه شهید سلیمانی بتوانیم ناترازی فرآورده‌ها را حل کنیم نگاه درستی نیست و باید حتما در مقوله‌های پایین دستی وارد شویم. به نظر من ناترازی سوخت از طریق خودروسازی‌ها انجام پذیر است.

او گفت: خودروسازان باید موظف بر این باشند که در هر ۱۰۰ کلیومتر باید ۳ لیتر مصرف سوخت داشته باشند نه در هر ۱۰۰ کیلومتر ۱۰ یا ۱۲ لیتر باشد.

او گفت: متاسفانه خودرو‌های داخل ۳ برابر استاندارد‌های جهانی سوخت مصرف می‌کنند، باید در بخش خودرو سازی بازنگری انجام شود، باید در صنعت خودروسازی یک انقلاب بزرگی صورت گیرد و این ناترازی در مصرف سوخت حل شود.

لینک کوتاه خبر: https://ecobannews.com/gaos
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویـــژه اکـوبان

آخرین اخبار اکوبان

پر بازدید ترین اخبار اکوبان

مطالب مشابه در اکوبان